Sıkça Sorulan Sorular

Su arıtma cihazlarında bulunan tanklar arıtma işlemini rahatlatmak adına konulan yedek parçalardır.Eğer ki tankınızdan su gelmiyorsa büyük ihtimalle içinde ki zar zarar görmüştür.Böyle bir durum karşısında tek yapmanız gereken durum yeni bir tank almanızdır.

Bunun sebepleri arasında en önemlisi filtre değişimi yapılmadığıdır.Artık filtre değişim zamanı gelmiş demektir.Özellikle membran filtrenin değişmesi gerekmektedir.

Su arıtma cihazı aldıktan sonra bir çok kullanıcı filtre değişimleri ile ilgilenmemektedirler.Bunun sonucunda da filtreler artık belli bir süreden sonra görevini yerine getiremezler ve arıtım işlemini tam olarak yapamazlar.Su arıtma cihazı almış iseniz mecburen filtre değişimi yapmak zorundasınız demektir.

Böyle bir durum karşısında sizlerin müdahele etmesini tavsiye etmiyoruz.Bunun bir çok sebebi olabilir.Filtreler tıkanmış olabilir,tank arızalı olabilirve diğer parçalarda sorun olabilir.Bundan dolayı bizlerle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Bunu ilk olarak aslında test etmek gerekiyor.Tankın vanasını kapatalım daha sonra su aldığımız musluğuda kapatalım yalnız ilk giriş suyunu kapatmıyoruz şebekeden aldığımız suyu kapatmıyoruz vanası açık kalıyor.Daha sonra atık hortumunu dışarıya çıkaralım ve bekleyelim.Eğer ki en az 2 dakika içinde kesmiyorsa bir sorun var demektir.Ama kesiyorsa sorun yok demektir.Dediğiniz gibi kesmiyorsa bir kaç parçayı test ederek denemek lazım check valf,shutt off ve flow gibi yedek parçaları kontrol etmeniz gerekmektedir.Bunlardan birisi arızalı olması mümkündür.