Merhaba reverse osmosis su arıtma cihazı okurlarımız. Bugün sizler için bizlere her zaman soru olarak gelen en uygun su arıtma cihazı hangisidir ? sorusuna buradan cevap vermeye çalışacağız.Bir çok su arıtma cihazı almak isteyen müşterilerimizin maddi durumları olmadıkları için biraz uygun su arıtma cihazı aramaktadırlar.Bizlerde bu taleplerini asla geri çevirmemeye çalışıyoruz ve maddi olarak zorlanmadan bazı cihaz önerisinde bulunuyoruz.Aşağıda da sizler için yine bazı uygun cihazlar göstereceğiz ama yine sizlere bazı püf noktalardan bahsetmek istiyoruz.Ucuza mal alacağım diye lütfen paranızı çöpe atmayın ve anlattıklarımızı dikkate almanızı tavsiye ediyoruz.

Eğer ki su arıtma cihazı almaya karar verdi iseniz yapmanız gerekenler ilk olarak cihazın plastik yapısına dikkat etmeniz gerekmektedir.Plastik kalitesi olarak kesinlikle atık plastikten üretilen bir su arıtma cihazı almanızı önermem.Sebebi ise atık plastik bakteri oluşumunu hızlandırmakta ve cihazın içinde devamlı su kaldığı için yosunlaşma problemi olmaktadır.Bu plastik yerine 5.sınıf plastik yani plastikte en iyi sınıf olan 5.sınıf plastiği tercih etmeniz gerekmektedir.5.sınıf plastik polietilen plastiktir ve en güvenilir plastiktir.Kesinlikle bakteri oluşumu ve diğer sorunlar ile karşılaşmazsınız.

Diğer bir durum ise tankın kalitesidir.Tank kesinlikle çelik ve paslanmaz olmalıdır.Su arıtma cihazının tankında her zaman su bulunmaktadır.Eğer çelik ve paslanmaz olmaz ise içinde kalan su bakteri oluşturur ve paslanma durumundan dolayı su temiz durması gerekirken pis olarak kalmaktadır.Buda çok büyük sıkıntılar doğurmaktadır.

Su arıtma cihazının en önemli parçaları ise filtrelerdir.Filtreler kesinlikle kaliteli olması gerekiyor ve doluluk oranları en az%90 olması gerekmektedir.Doluluk oranları düşük olan filtreler hem arıtma işlemini tam olarak yapamazlar hemde kısa sürede filtreler ömürlerini tamamlarlar.Bu yüzden cihaz alırken mutlaka kaliteli filtreler kullanmaya çalışın.

Şimdi gelelim sizlere bazı tavsiyelerimizi göstermeye.Dediğimiz gibi bir su arıtma cihazı almak istiyorsanız en az 5 aşamalı olması gerekmektedir.Aşağı olan 5 aşamadan düşük olan cihazlar almayınız kesinlikle bu cihazlar arıtma işlemini yapmazlar.Şimdi tavsiyelerimizi sunalım sizlere bütçe bütçe gitmeye çalışacağız.

Aquatime Platinum 5 Aşamalı Pompasız Su Arıtma Cihazı; Cihazımız 5 aşamalı olup pompasız bir cihazdır.Cihazda toplamda 5 aşama bulunmakta olup gerek filtre kalitesi olarak gerekse plastik ve çelik yapısı olarak en kalitelisidir.Fiyat olarak uygun bir cihazdır.Fiyat ve özellik için aşağıda linke tıklayarak detayları görebilirsiniz.

Aquatime Platinum 5 Aşamalı Pompasız Su Arıtma Cihazı Satın Almak İçin Tıklayınız…

Aquatime Platinum 5 Aşamalı Pompalı Su Arıtma Cihazı; Bu cihazımız ise yine 5 aşamalı olup pompalı bir sistemdir.Aynı şekilde filtre yapısı olarak plastik yapısı ve çelik yapısı olarak birinci sınıf kalitededir.En kaliteli yapıdan oluşmuştur.Fiyat ve özellik için aşağıda linke tıklayarak detayları görebilirsiniz.

Aquatime Platinum 5 Aşamalı Pompalı Su Arıtma Cihazı Satın Almak İçin Tıklayınız…

Şimdi aklınızda bir soru işareti vardır pompalı nedir pompasız nedir ? gibisinden onuda sizler için cevaplayalım.Su arıtma cihazlarının çalışabilmesi için en az 4 barlık bir su basıncına ihtiyaç vardır.Eğer 4 bar altı basınç olursa bu cihazlar tam olarak çalışmazlar.Özellikle doğu bölgelerinde köylerde ve su basıncı düşük olan yüksek katlarda pompasız cihazlar çalışmazlar.Bu sebepten dolayı pompalı bir cihaz kullanmak zorundasınız.

Ve yukarıda sistemler açık kasa sistemlerdir.Şimdi sizlere uygun olabilecek kapalı sistemleri sunmaya çalışalım.Açık kasa ile kapalı kasa arasında hiç bir fark yoktur sadece biri kapalı kasanın içinde diğer ise açık bir şekilde üretilmektedir.

Kapalı Kasa Çelik Şase Pompasız Su Arıtma Cihazı; Bu cihazımızda toplamda 6 filtre bulunmaktadır ama son filtrede 4 ayrı aşama olduğu için 9 aşamalı bir yapıya sahiptir.Pompasız ve kapalı kasa bir sistemdir.Cihazımız başlıkta belirttiğimiz çelik şaseden oluşmaktadır.Fiyat ve özellik için aşağıda linke tıklayarak detayları görebilirsiniz.

Kapalı Kasa Çelik Şase Pompasız Su Arıtma Cihazı Satın Almak İçin Tıklayınız…

Kapalı Kasa Çelik Şase Pompalı Su Arıtma Cihazı; Bu cihazımızda toplamda 6 filtre bulunmaktadır ama son filtrede 4 ayrı aşama olduğu için 9 aşamalı bir yapıya sahiptir.Pompalı ve kapalı kasa bir sistemdir.Cihazımız başlıkta belirttiğimiz çelik şaseden oluşmaktadır.Fiyat ve özellik için aşağıda linke tıklayarak detayları görebilirsiniz.

Kapalı Kasa Çelik Şase Pompasız Su Arıtma Cihazı Satın Almak İçin Tıklayınız…

Yukarıda sizler için en uygun cihazları sunmaya çalıştık.Yine aklınıza takılan soru ve sorular olursa buradan yardımcı olmak isteriz.Gerek iletişim adreslerimiz üzerinden bizlerle iletişime geçerek tüm detaylar hakkında bilgiler bulabilirsiniz.